Klinik Saatleri

Pazartesi - Cuma 10:00 - 19:00
Cumartesi 10:00 - 18:00

Diş Beyazlatma

Çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde mevcut olan sararma ve lekeler bireylerde gülme isteğini azaltmaktadır. Bu nedenler arasında yoğun çay, kahve, nikotin tüketimi, fazla florlu su kullanımına bağlı beyaz lekeler ve antibiyotik kullanımına bağlı gri sarı lekeler örnek gösterilebilir. Diş beyazlatma ile hiçbir protetik girişim söz konusu olmadan bembeyaz gülüşlere erişmek mümkün olabilmektedir. Detaylı bir muayeneden sonra hekiminiz ev tipi yada ofis tipi beyazlatma için sizi yönlendirecek ve kısa süre içerisinde daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

1.Office(power)bleaching

2.Homebleaching

Ofis tipi beyazlatmada işlem diş hekiminiz tarafından 45-60 dk içerisinde uygulanmaktadır. İşlemin esası dişlerin üzerine sürülen beyazlatıcı jelin özel bir ışık ile aktive edilerek oksijen salmasını sağlamaya dayanır. Serbestlenen oksijen mine ve dentin renginde bir açılma sağlar. İşlem sırasında dişetlerini örtmek için rubber dam (lastik örtü) yada dişeti koruyucuları kullanılır.Çoğunlukla tek randevuda yüz güldüren sonuçlar elde edilmektedir. Nadiren 2. yada 3. randevulara ihtiyaç olmaktadır. Tek randevu sonunda sağlanan beyazlamadan 48 saat içerisinde %10-20'lik bir geri dönüş olabilmektedir. Bu yüzden bu süreç zarfında ağız hijyenine ve renk veren gıdaları tüketmemeye dikkat edilmelidir.

Ev tipi beyazlatma bireylerin kendi kendine evde uygulayabilecekleri bir metoddur. Diş hekiminin kişiye özel olarak hazırlattığı yada farklı bir malzemeden standart olarak üretilen bir plak kullanılır bu işlemde. Ofis tipinde kullanılan beyazlatıcı jelden daha düşük konsantrasyonlar kullanılmaktadır ev tipi beyazlatmada. Bir haftada günde 2-4 saat uygulayarak yüzgüldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

GET A QUOTE

We'll do everything we can to make our next best project!

TOP