Klinik Saatleri

Pazartesi - Cuma 10:00 - 19:00
Cumartesi 10:00 - 18:00

Detoks Tedavisi

Kronik bir hastalığı veya bozuk sağlık koşullarını iyileştirmenin en geçerli yolu vucüdu toksinlerden arındırmak ve direnci bağışıklığı azaltan, kanı ve dokuları kirleterek mikroorganizmaları çeken esas sebebi yok etmektir. Bu da Detox'dur.

Çevre kirliliği söz konusu olmasa bile insan vücudu günlük işlevlerinin sonucu olarak iç toksinler üretir.

Glikoz ve Oksijen enerji üretmek için hücrede yakıldıkları zaman ASİTLİ ATIKLAR ve Karbon dioksit gibi diğer zehirli yan ürünler açığa çıkar. Organizma normal çalıştığında bu zehirli atıklar üretildiği hızla atılır. Bu yüzden normal vücut doğal yolla arınır. Toksinlerin aşırı birikmesi kan zehirlenmesini oluşturur ve hastalıklar için gerekli ortam sağlanır. Metabolizmadaki toksinlerin birikmesi hastalığın ile sebebidir.

Vücuttaki toksinlerin tutulmasının iki sebebi vardır. İlki yiyeceklerdeki havadaki ve sudaki doğal olmayan çevresel toksinlere aşırı maruz kalma yüzünden oluşan, metabolizmanın doğal seviyesinden çok fazla miktarda toksin yüklemesi.

İkincisi ise; sağlıksız kişisel alışkanlıklar, aşırı yorgunluk ve hiperaktif modern yaşam yüzünden zayıflayan sinir sistemi sebebiyle işlemeyen normal atılma sürecidir.

Diş hekimliğin de en çok görülen rahatsızlıklar , toksin birikimine bağlı olarak oluşan ağız kokusu ve dişeti iltihabı dır. Konvensiyonel yöntemlerle yapılan tedaviler sonucunda geçmeyen ağzı kokusu ve sık oluşan dişeti iltihapları detoks tedavisi uygulanarak yok edilir. Detoks tedavisi tek başına bir tedavi yöntemi değildir, konvensiyonel yöntemlere destek amaçlı kullanılır .

Kliniğimizde detoks tedavisi hastanın şikayetine göre değerlendirilir ve haftada 2, ayda 8 seans disipline edilmiş bir tedavi sürecini içirir. Hastanın konvensiyonel yöntemler tedavileri bittikten sonra detoks tedavi süreci başlar.

Hastanın belirlenen kürü , sauna ve  buhar detoksu ile beraber uygulanır.

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

GET A QUOTE

We'll do everything we can to make our next best project!

TOP