Klinik Saatleri

Pazartesi - Cuma 10:00 - 19:00
Cumartesi 10:00 - 18:00

Estetik Gülüş Tasarımı

Kendine güven duygusunun ilk anahtarı, pozitif enerjinin başlangıcı, sözcüklerin duygu ile birleşmesi, benliğin yansıması, mutluluğun insana ait olan ifade yeteneğinin mükemmel büyüsü gülümseme ile başlar.

Dudaklar  zihinlerde kırmızıyı, dişler ise beyazı çağrıştırır.Beyazı beyaz yapan diğer renklerde olduğu gibi ışığın madde üzerindeki farklı yansımaları sonucu ışığın gerekli miktarını içine alıp gerekli miktarını yansıtması.Dişlerin formları ve büyüklükleri en az beyazlıkları kadar önemlidir.İşte sınır tanımadan, özgürce, kendine güven duyusunun dışa vurumu olan gülümsemenin başlangıcı beyaz ve muntazamlıklarıyla ahenkli dişler.       İnsanlar ilk karşılaşmalarında birbirlerinin göz ve dudaklarına gülümsemelerine odaklanırlar. Ahenksiz bir gülümsemede gözleriniz hemen kişinin dişlerine yoğunlaşır uygunsuzluğun sebebini bulmaya çalışır.Ahenkli bir gülümsemede ise sorun yoktur, gözlerimiz beyine pozitif imajları kaydeder.       Gülümseme dizaynı Estetik Dişhekimliğinin öncelikli ilgi alanıdır.Estetik Dişhekimliği sizin kişisel beklentilerinizi fonksiyonellik ve doğallığı biraraya getirerek gerçekleşrtirmeyi hedef edinmiştir.

*Fotoğraf çektirirken gülümsemenizi saklıyormusunuz?mutlu gülüş estetik

*Gülerken elinizle ağzınızı kapattığınız oluyor mu?

*Ön dişlerinizde dolgular ve çürükler mevcut mu?

*Dişlerinizin rengi istediğiniz kadar beyaz değil mi?

*Ön dişlerinizin aralarında boşluklar var mı?

*Dişlerinizin büyüklükleri sizi rahatsız ediyor mu?

*Gülümsediğinizde dişetleriniz çok gözüküyor ve dudağınız dişetlerinizi yeterince kapatamıyor mu?

*Dişlerinizde çapraşıklıklar ve düzensiz sıralanmalar var mı?

*Başka birinin gülümsemesine sizde sahip olmak istermiydiniz?

*Yıllar önceki dişlerinizin renklerini ve formlarını özlüyormusunuz?

* Cinsiyetiniz

* Yaşınız

* Yüz şekliniz

* Dudaklarınız

* Dişlerinizin formu ve rengi

* Dişetleriniz

* Kişiliğiniz Pembe estetik      

Estetik bir gülümse yalnız beyaz, muntazam dişlerle değil bu dişlere uyumlu dişetleri ile mümkündür.Diş eti problemi olan insanlarda estetik dişlerden veya etkili bir gülümsemeden sözetmek imkansızdır. Sorunlu dişetleri kanamalı,olması gereken konturları uyumsuz,ödem görüntülü ve seviyeleri orantısız halleri dişlerin estetik görünümü engelleyecektir.Bunlar içinde en büyük sorun teşkil eden gülme sırasında dişetlerinin fazlasıyla görünmesidir.Dişetlerinin gülümseme sırasında fazla görünmesinin engellenmesi küçük dişeti operasyonları ile mukoza ve destek dokularının korunması ilkesine bağlı kalınarak mümkündür.Sağlıklı diş ve dişetlerine sahip bireylerde yapılacak gülümseme dizaynında dişeti seviyelerinin ayarlanması dişeti uzmanının yardımı ile olacaktır. Diğer bir sorun dişeti çekilmesinden kaynaklanan diş boylarının uzun görünmesi ve dişetleri seviyesinde dişin kök yüzeyi renginden kaynaklanan daha sarı-kahverengi görünümünün ortaya çıkmasıdır.Dişeti çekilmesi hem anatomik hemde estetik sorun olarak karşımıza çıkar. Her iki durumdada dişeti çekilmesinin önlenmesi ve kaybedilen dokunun tekrar kazanımı hedeflenir,alınacak sonuç estetik ve fonksiyon açısından tatmin edici olacaktır. 

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

GET A QUOTE

We'll do everything we can to make our next best project!

TOP